System zarządzania treścią CMS

System zarządzania treścią – CMS

System zarządzania treścią z ang. CMS (content management system) jest systemem umożliwiającym zarządzanie stroną internetową osobie nie znającej kodowania, bez znajpmości języka html i wykształcenia informatycznego.
W prostych słowach: każdy po odpowiednim krótkim przeszkoleniu sam może dokonywać zmian treści, dodawać i wymieniać media. Jest to o tyle użyteczne, że nie trzeba z każdą poprawką czy aktualnością biegać do osoby znającej html. Po krótkim szkoleniu każdy kto choć w niewielkim stopniu obsługuje podstawowe programy komputerowe jest w stanie zarządzać swoją stroną internetową.

CMS WordPress

Obecnie w większości przypadków wykonywane strony internetowe opieramy o system zarządzania treścią cms WordPress. Jest to obecnie najpopularniejsza platforma na świecie, która posiada bardzo duże wsparcie oraz wiele dodatków, dzięki którym w łatwy sposób możemy rozbudować stronę www.

Przeczytaj również:
Strony internetowe WordPress
Szkolenie WordPress Białystok

Duża liczba darmowych dodatków sprawia, iż korzystanie z WordPress’a jest stosunkowo tanie i proste. Społeczność skupiona wokół tej platformy jest bardzo liczna, stąd też w sieci dostępnych jest wiele materiałów instruktażowych poświęconych edycji stron opartych na WordPress’ie.

System zarządzania treścią - cms WordPress